جستجو
برگشت به همه

تکنولوژی لومیبرایت در شب نما

تکنولوژی لومیبرایت در شب نما

صنعت ساعت سازی همسو با همه ی صنایع تخصصی، شاهد افول و ظهور تکنولوژی های مختلفی بوده است؛ تکنولوژی هایی که از ساخت موتور یا عقربه های ساعت گرفته تا اجزای اصلی مثل: ساخت بدنه و قابلیت های دیگر ساعت را تحت تأثیر خود قرار داده اند و روز به روز کاربرد آن ها افزایش پیدا کرده و بصورت های پیشرفته تر در بازار عرضه شده اند. در این مطلب قصد داریم تکنولوژی لومیبرایت (lumibrite) که جدیدترین تکنولوژی برای تولید انواع شب نما در برندهای معتبر تولید ساعت مچی از قبیل سیکو، اورینت، سیتیزن و.... است را معرفی و نمونه هایی از کاربرد این تکنولوژی را در صنعت ساعت سازی مرور کنیم. ساعت هایی که از این تکنولوژی بهره مند باشند را می توانید در سایت و فروشگاه زمان و زیور مشاهده کنید. برای دسترسی سریع اینجا کلیک کنید.

واژه لومیبرایت، مشتق از واژه لومیسنس است که در سال 1995 و با تعریف زیر پیشنهاد شد:

 

"لومیسنس انتشار خود به خودی نور توسط ماده ای است که به گرما نیازی ندارد."

 

هفت دسته مواد روشنایی دهنده وجود دارند، بعضی از آن ها بر پایه ی مواد شیمیایی هستند. مثل مواد فلورسنت که در لامپ های روشنایی به کار برده می شوند و مواد رادیواکتیو که در عکاسی های پزشکی کاربرد دارند.

استفاده از مواد شیمیایی برای ایجاد روشنایی و درخشندگی بر روی عقربه ها و ایندکس های ساعت مچی، با استفاده از مواد رادیو اکتیو آغاز شد و پیشرفت در فن آوری موجب شد رنگ های درخشان فلورسنت، جایگزین مواد رادیواکتیو شوند. مواد فلورسنت که بر پایه ی عنصر شیمیایی تولید می شوند با آزاد کردن انرژی نوری که در طول روز از نور اطراف ذخیره کرده اند، در تاریکی روشن به نظر می رسند. این یک پیشرفت بزرگ محسوب می شد، زیرا رنگ های درخشان فلورسنت کاملاً عاری از رادیواکتیو و خطرات احتمالی هستند. با این حال درخشش آن کوتاه مدت بود و از سوی دیگر با تخلیه انرژی نور ذخیره شده به سرعت محو می شدند.

تکنولوژی لومیبرایت (LumiBrite) یک پیشرفت جدید در تولید رنگ های درخشان است که ماندگارتر و کاملاً عاری از مواد رادیواکتیو است. شما می توانید شاهد این تکنولوژی در برندهای معتبر زمان و زیور مثل سیکو، اورینت و... باشید. مدل هایی که در آن ها از این تکنولوژی استفاده شده، مانند تکنولوژی فلورسنت، نیازمند قرار گرفتن در معرض روشنایی محیط هستند و زمانی که شما در محیطی تاریک باشید، ایندکس های ساعت، با درخشندگی هرچه تمام تر به چشم می خورند و خواندن ساعت را برای شما آسان تر می کنند. تفاوت آن ها با فلورسنت این است که این مدل ها به سرعت مقدار زیادی از انرژی نوری را که در معرض آن قرار دارند، مثل نور خورشید، انواع چراغ های روشنایی و... جذب می کنند و در تاریکی، روشن تر و در مدت زمان طولانی تری نسبت به فلورسنت می درخشند.

لومیبرایت "LumiBrite" کاملاً عاری از رادیواکتیو بوده و سلامت مردم و محیط زیست را تضمین می کند.

امکانات:

- مدت زمان خروجی طولانی تر

با قرارگیری در مقابل نور خورشید یا نور مصنوعی به مدت ده دقیقه، انرژی زیادی را در خود ذخیره می کند و در محیط های تاریک ده برابر بیشتر از رنگ درخشان معمولی دوام می آورد.

 

- شدت درخشش شدیدتر

شدت درخشش لومیبرایت در تاریکی بسیار روشن تر از رنگ درخشان فلورسنت معمولی و رنگ درخشان رادیواکتیو است.

 

- ایمن برای افراد و محیط زیست

این ماده کاملاً عاری از مواد رادیواکتیو است و هم برای افراد و هم برای محیط زیست، ایمنی را تضمین می کند. علاوه بر این، از آنجا که هیچ محدودیتی در استفاده وجود ندارد، می توان حتی کل صفحه ی ساعت را نیز پوشش داد.

 

- طول عمر دائمی

از آنجا که لومیبرایت از مواد معدنی ساخته شده است، کیفیت آن برای مدت طولانی پایدار است.

 

نمونه هایی از کاربرد این تکنولوژی:

 

1. سیکو مدل SNK803K2 از گروه SNK80

ساعت سیکو مدل SNK803K2 با قیمت بسیار مناسب؛ یکی از مشهورترین ساعت های اتوماتیک است و مناسب برای استایل های اسپرت که حتی در زمان سفر، به دلیل داشتن بند برزنتی می توانید آن را با کوله پشتی ست کنید. این ساعت از خانواده سیکو 5 و از گروه SNK80 است که با رنگ های سرمه ای، مشکی و سبز با سایز قاب 37 برای مچ دست خانم ها و آقایان مناسب است. یکی از مزیت های این مدل، دسته کوک آن می باشد که تفاوتش با بقیه ساعت ها این است که در قسمت پایینی قاب ساعت تعبیه شده و همین امر باعث می شود که روی مچ دست شما به راحتی بنشیند. 

 

 

2. سیکو مدل SNZF15J1

این مدل از سیکو 5 حتماً کلکسیون هر مردی را کامل می کند... عقربه های شب نما و نمایش تاریخ و روزهای هفته در موقعیت 3 این ساعت از قابلیت های آن محسوب می شود. طراحی هماهنگ آن در به کار بردن رنگ های قرمز و آبی نشانگر دقیقه که در حاشیه ی بیرونی آن است، زیبایی این مدل را دوچندان می کند. این ساعت در برابر خراش، مقاوم و کاملاً ضد آب محسوب می شود. حرکت موتور آن بصورت اتوماتیک است که ۴۰ ساعت شارژ را نگه می دارد.

 

 

3. سیکو مدل SNKK19J1

یک ساعت کلاسیک که با هر نوع لباسی جذاب به نظر می رسد و در گروه ساعت های خوب قرار دارد...این مدل از سیکو 5، دارای بند استیل است و بصورت اتوماتیک کار می کند.

با بکارگیری تکنولوژی لومیبرایت، صفحه ی این ساعت در تاریکی، نور سبز جذابی را از خود تولید می کند که بر روی دستان شما می درخشد. دسته کوک این ساعت در قسمت پایینی قاب قرار دارد که به راحتی بر روی مچ دست شما می نشیند.

 

نویسنده:نسترن توکلی

نظرات
نظر خود را وارد نمایید. بستن
قیمت چند برام بفرست مناسب
سلام  قیمتش چنده خریدار م
قیمت ساعت چنده
سلام شرمنده چرا قیمت نزدین
برای فروش محصول خود از هر دروغی استفاده میکنید ، هنوز هم در شب نمای ساعتها از مواد رادیو اکتیو ضعیف استفاده میشود چون همان موادی که شما آنرا فلورسانت گفتید ، اولا مواد فسفرسانس است که نور را در خود ذخیره میکند و آنهم برای مدت کوتاه و برای اینکه زمان نور دهی آن بیشتر شود حتما باید از مواد رادیو اکتیو استفاده کنند و هم شما و هم آن شرکت سازنده خارجی که اسم شب نما را لومی برایت گذاشته برای فروش جنس خود و جلب اعتماد مشتری دروغ میگویید و البته شما بیشتر از روی بی اطلاعی این گفته شرکت سازنده را منتقل میکنید و شاید خیلی تقصیری ندارید .
سلام قیمت چنده