جستجو
برگشت به همه

سفارشی سازی ساعت مچی شما !

سفارشی سازی ساعت مچی شما !

سفارشی سازی ساعت مچی شما !

سفارشی سازی (customization) محصولات و خدمات یکی از رو به رشد ترین رویکرد ها در کسب و کارهای خلاق است. این رویکرد مبتنی بر علم بازاریابی، به دنبال ایجاد یک سرویس یا محصول منحصر به فرد برای افراد یا طبقه ای خاص است و این بار شاهد اجرای این رویکرد در بازار ساعت های مچی هستیم. کمپانی "صنعتگران ژنو" در سوئیس خدمات نوآورانه ی جدیدی را خلق کرده است. صنعت گران ژنو، ساعت تولید نمی کنند و یا ساعت برند خاصی را نمی فروشند؛ این گروه، خدمات سفارشی سازی ساعت های مچی را به مشتریان خود ارائه می دهند. با این خدمات، ساعت های مچی مشتریان مجدداً و منحصراً برای آنها بازطراحی می شود و در انتهای این فرآیند ساعت جدیدی متناسب با نظرات مشتریان به آنها بازگردانده خواهد شد. کار این کمپانی مستقل بوده و تحت حمایت هیچ کمپانی دیگری نیستند.

خصوصیت بارز و مهم گروه صنعتگران ژنو این است که آن ها علاقه مند به ساعت سازی هستند و هر اصلاحی که روی ساعت ها انجام می دهند منجر به یک همکاری ویژه و خلق محصولی متفاوت می شود. ساعت هایی که از این مسیر تولید می شوند هویتی جدید پیدا می کنند و حتی نام جدیدی نیز دریافت می کنند. برای مثال ساعت رولکس مدل دیتونا (Daytona) که توسط این شرکت باز طراحی و تولید شده است با نام بلوسی (Blausee) شناسایی می شود. علاقه مندان به این ساعت های سفارشی سازی شده به سلیقه صنعت گران ژنو، می توانند از طریق سایت این شرکت ساعت ها را ثبت سفارش کنند.

سفارشی سازی (customization) محصولات و خدمات یکی از رو به رشد ترین رویکرد ها در کسب و کارهای خلاق است 

لاین دیگر خدمات این شرکت همکاری با هنرمندان، ورزشکاران و اشخاص مشهوری است که علاقه مندند ساعت آن ها از هویت خودشان الهام گرفته باشد؛ این لاین با نام پروژه هایX  شناخته می شوند. به عبارت دیگر این اشخاص دوست دارند ساعتی مطابق با سلیقه و یا حتی حک شدن نام خودشان را روی دستشان داشته باشند. بعد از تولید شدن این ساعت ها، مشتریان دیگر نیز می توانند نسبت به سفارش ساعت ها اقدام کنند. نمونه ای از پروژه های صنعت گران ژنو در ادامه آورده شده است.

 

ساعت مچی آندره پیرلو (The Andrea Pirlo Project):

 آندره پیرلو از بزرگترین بازیکنان فوتبال است که در 570 بازی به عنوان بازیکن ارشد تیم های مشهوری مانند اینتر میلان (Intermilan)، یوونتوس (iuventūs) وآ.ث. میلان (َA.C Milan) بوده است. رولکس (Rolex) مدل 114060ساعت مورد علاقه آندره پیرلو بود. گروه صنعت گران ژنو تغیرات شگفتی که از هویت این بازیکن الهام گرفته شده بود روی این ساعت اعمال کردند و در نهایت مدل سفارشی سازی شده را با نام "آندره پیرلو" بوجود آوردند.

 

 

 

 

ساعت مچی بلاسی گلد (The Blausee Gold Project):

این پروژه نتیجه تلاش صنعت گران ژنو و اشخاصی است که می خواهند ساعت شان منحصر به فرد باشد. ساعت استفاده شده در این پروژه، ساعت مچی رولکس مدل 116505 است. تغییراتی که در بِزِل، صفحه و قاب انجام شده، ساعت منحصر به فرد بلاسی (Blausee) را خلق کرده است. این ساعت نمایانگر رنگ های پاییزی دریاچه بسیار زیبایی در سوئیس به نام بلاسی است.

 

 

 

ساعت مچی پابلو منتویا (The Juan Pablo Montoya Project):

جووان پابلو راننده اتومبیلرانی کلمبیایی-آمریکایی است. وی در حال حاضر در مسابقات قهرمانی WeatherTech SportsCar Championship برای تیمآکورا پنسکی (Acura Team Penske) رقابت می کند و در سال 2019 قهرمان شد. رولکس (Rolex) مدل 116520 ساعت انتخابی پابلو بود. گروه ژنو نسخه ی اسکلتون این ساعت را برای او بازطراحی کردند تا این مدل به نمادی از شخصیت پرشور این راننده تبدیل شود.

 

 

 

نویسنده:نسترن توکلی

نظرات
نظر خود را وارد نمایید. بستن
مطلب خیلی جذابی و متفاوتی بود