جستجو
برگشت به همه

نمایشگاه ساعت و جواهر بازل

نمایشگاه ساعت و جواهر بازل

نمایشگاه بین المللی ساعت و جواهر بازل (Baselworld,World Watch and Jewellery Show) از سال 2003 فعالیت رسمی خود را شروع کرده است، اما برای پیدا کردن چگونگی شروع این نمایشگاه باشکوه باید ریشه های آن را در بیش از 100 سال گذشته جستجو کرد؛ در نمایشگاهی که در سال 1917 تأسیس شد و با نام بازل موستراس (Basel Mustermesse) با نام اختصاری موبا (muba) به معرفی خدمات و صنعت کشور سوئیس در نقاط مختلف شهر بازل می پرداخت. در آن زمان صنعت ساعت و جواهرات یک ستون مهم از اقتصاد سوئیس بود. در دوره بیست و نهم نمایشگاه موبا یعنی در سال 1931 برای اولین بار پاویونی اختصاصی با نام "نمایشگاه ساعت سوئیس" (Swiss Watch Fair) به معرفی این صنعت اختصاص داده شد.

 

 

در سال 1973 و پس از آن، این نمایشگاه با دعوت غرفه داران از سراسر اروپا بیشتر رشد کرد. برای اولین بار شرکت هایی از فرانسه، ایتالیا، آلمان و بریتانیا نیز به این دعوت پاسخ مثبت گفتند تا محصولات خود را در بازل معرفی کنند. بین المللی شدن فعالیت نمایشگاه با تغییر نام آن از نمایشگاه ساعت سوئیس، به "بازل" (BASEL) همراه بود. این روند در نهایت منجر به استقلال پاویون در سال 1984 شد؛ نمایشگاه تجاری که تا به امروز مستقل از موبا بوده است. جهانی شدن بازل در سال 1986 و پس از آن ادامه یافت، و زمانی که نمایشگاه دروازه های خود را به روی برندهای سراسر جهان باز کرد، جهان شاهد ایجاد مهم ترین نمایشگاه بین المللی برای نمایش ساعت ها و جواهرات بود که تا به امروز می توان از وضعیت آن لذت برد.

 

 

نام جدید نمایشگاه در سال 2003 از بازل به "نمایشگاه بین المللی ساعت و جواهر بازل" (Baselworld,World Watch and Jewellery Show) تغییر یافت که در سال 2007 توسط بیش از 100،000 بازدید کننده از 100 کشور جهان مورد استقبال قرار گرفت. با افتتاح سالن جدید (سالن شماره 1) در سال 2013، 150،000 بازدید کننده به تحسین نوآوری های ارائه شده توسط 1،500 غرفه دار پرداختند.

 

 

Baselworld مفهوم جدیدی را در سال 2019 معرفی کرد. این نمایشگاه از پلت فرم سفارشات صنعت به یک پلت فرم بازاریابی و ارتباطات سالم تبدیل شد، به همین دلیل بازل، بازاری برای معرفی ابزارهای متعدد و جدید از ابزارهای ارتباطی دیجیتال را معرفی خواهد کرد. در این تجربه ی جدید بازدیدکنندگان اولویت بیشتری به دست می آورند که شامل ایجاد بسیاری از رستوران ها و فضاهای جدید در سالن ها و نمایش پلازا در سالن 1.2 است که شیوه ی نمایش مدرن و به روز ساعت ها و جواهرات را به خوبی فراهم آورده تا نمایشگاهی الهام بخش را به ارمغان آورد.

نظرات
نظر خود را وارد نمایید. بستن